Romanya İzmir Başkonsolosluğu

Romanya İzmir Başkonsolosluğu

Romanya Konsolosluğu İzmir Adresi, Romanya Konsolosluğu İzmir telefon numarası yukarıda bulunan bölümlerde mevcuttur. İzmir Romanya Konsolosluğuna bu iletişim yollarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Romanya Konsolosluğu İzmir, Romanya’nın İzmir’de bulunan en resmi temsilcisi olurken Romanya hakkında iletişime geçebileceğiniz, bilgi alabileceğiniz ve Romanya seyahatinize dair bir takım prosedürleri gerçekleştirebileceğiniz resmi bir Romanya temsilciliğidir. Romanya Büyükelçiliği Ankara ise Romanya devletinin Türkiye’de bulunan bir başka resmi Romanya temsilcisidir. Romanya Konsolosluğu İzmir, bölgede bulunan Romanya vatandaşları için hizmet verirken ülke vatandaşlarının tüzel kişiliklerini hak ve menfaatlerini iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunur.

Ayrıca Romanya Konsolosluğu İzmir, Romanya vizesi işlemleri ile ilgili de hizmetler verirken, Romanya vizesi, Romanya vize ücretleri, Romanya turistik vize, Romanya ticari vize, Romanya uzun süreli ve kısa süreli vizelere dair işlemlerin, bilgi alışverişinin sürdürülebileceği resmi bir temsilciliktir.

Romanya Başkonsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

Romanya Başkonsolosluğu İzmir Adres

1479 Sokak, No: 9 Alsancak / İZMİR

Romanya Konsolosluğu İzmir, Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09.00 / 17.00

Romanya Konsolosluğu İzmir, Romanya Vatandaşları İçin Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 14.00 / 17.00

Romanya Başkonsolosluğu İzmir, Vize Başvurusu İçin Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 12.00

Romanya Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, İzmit, Kırklareli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ

Romanya Başkonsolosluğu İzmir Tatil Günleri

1-2 OcakYeni Yıl Tatili
24 OcakRomanya Prenslikleri Birliği
22 NisanKutsal Cuma
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
24-25 NisanPaskalya
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
3 MayısAnayasa Günü
2-4 MayısRamazan Bayramı
1 HazıranÇocuklar Bayramı
12-13 HaziranOrtodoks Whit Pazar
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü/
15 AğustosKutsal Theotokos Günü
30 AğustosZafer Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
30 KasımAziz Andrew Bayramı
1 AralıkBüyük Birlik Günü
25-26 AralıkNoel


Not: Romanya Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Romanya resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. Romanya devletinin Türkiye Cumhuriyeti dış temsilcilikleri olan Romanya büyükelçiliği Ankara, Romanya Başkonsolosluğu İstanbul, Romanya devletinin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil, milli bayram ve özel günlerde kapalı olacaktır. Romanya vizesi ve Romanya Konsolosluklarında işlem yürütecek kişiler Romanya Konsolosluklarının resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak işlemlerini planlamaları tavsiye edilir.

Romanya İzmir Başkonsolosluğunun Görevleri

Romanya İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye ile Romanya arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Romanya Konsolosluğu İzmir diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Romanya temsilciliğidir. Romanya Başkonsolosluğu Romanya’nın yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. İzmir Romanya Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye;de bulunan Romanya vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında hizmet vermektir.