Romanya Büyükelçiliği Ankara

Romanya Büyükelçiliği Ankara

 

Romanya devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Romanya Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Romanya Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Romanya Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye’de bulunan Romanya vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

Türkiye Romanya Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Romanya Konsolosluk vize bölümü ise Romanya vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Türkiye Romanya Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde Romanya vize işlemleri, Romanya vize başvuru formu, Romanya vize ücretleri, Romanya Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

​Romanya Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri


Romanya Büyükelçiliği Ankara Adres

Bükres Sokak 4, Çankaya, 06680, Ankara

Romanya Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 09.00 - 17.00 

Romanya Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük


 

Romanya Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri

 

 

01/02.01.2021Yeni Yıl
24.01.2021Romanya'nın Birleşme Günü
01.05.2021İşçi Bayramı
02.05.2021Paskalya
20.06.2021Paskalya yortusundan sonraki 7. pazartesi
15.08.2021Sfânta Maria Mare
30.11.2021Sfântul Andrei
25-26.12.2021Noel
31.12.2021Yeni Yıl
01/02.01.2021Yeni Yıl

 

Romanya Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Romanya resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.


Romanya Büyükelçiliği Ankara Görevleri: Türkiye Romanya Büyükelçiliği, Romanya’yı Türkiye’de temsil etmekte olan Romanya devletinin en resmi temsilcisidir. Romanya Büyükelçiliği Ankara, Romanya’yı Türkiye’de hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Türkiye Romanya Büyükelçiliği Türkiye’de bulunan Romanya vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini koruma ve iyileştirme yönünde faaliyetlerini sürdürürken Romanya’yı, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutmaktadır.


Romanya Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Gezilecek Yerler

Türkiye Romanya Büyükelçiliği Ankara’nın, Gaziosmanpaşa semtinde bulunmaktadır. Ankara’nın Gaziosmanpaşa semti Türkiye ile diplomatik ilişkileri bulunan ülkelerin temsilciliklerine ev sahipliği yapan bir semt olurken Gaziosmanpaşa’nın Sokak ve caddelerinde birbirinden farklı çok sayıda yabancı dil konuşulmaktadır. Romanya Büyükelçiliği Ankara Adresine, şehrin her noktasından ulaşım imkânı oldukça kolay olurken, Kızılay Meydanı yakın ve zaman geçirilebilecek bir yer. Ankara Oyuncak Müzesi, Zağfiran Hanı, Augustus Tapınağı ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ise yine Romanya Konsolosluğu Ankara adresine kısa mesafededir. Ayrıca Ankara ile özdeşleşmiş olan Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi yine bu bölgede yer alır.


Romanya Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Bulunan Bazı Oteller:

Dedeman Ankara, Divan Ankara, Ramada Ankara, Ankara Hilton SA, Rixos Grand Ankara


Romanya Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Romanya Büyükelçiliği Ankara Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları,

Ego 115 – Opera – Birlik Mahallesi

Ego 135 – Oran Sitesi – Ulus

Ego 112 – Kızılay – Gaziosmanpaşa

Ego 413 – Altınpark – Çankaya

Ego 113 – Opera – Birlik Mahallesi

Ego 413-3 – Altınpark – Çankaya

Ego 408 – Güneşevler – Hasköy – S.Lojmanları

Ego 188 – Oran Sitesi – Keçiören

Ego 388 - Opera – Yukarı Ayrancı – Küçükesat

Ego 318 - Bağcılar – Ulus

Ego 160 – Opera – Kızılay – Esat Caddesi, Seyranbağlar

 

Romanya Ankara Büyükelçiliği Ulaşım