Romanya Büyükelçiliği Ankara

Romanya Büyükelçiliği Ankara

Romanya'devletinin Türkiye'de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Romanya'Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Romanya'Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye' de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda'Romanya'Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye'de bulunan Romanya'vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

Türkiye Romanya'Büyükelçiliği'bünyesinde bulunan'Romanya'Konsolosluk vize'bölümü ise'Romanya'vizesi'işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir.'Türkiye Romanya'Büyükelçiliği Konsolosluk'bölümünde'Romanya'vize işlemleri,'Romanya'vize başvuru formu,'Romanya'vize ücretleri, Romanya'Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

Romanya Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri

Romanya Büyükelçiliği Ankara Adres

Bükres Sokak 4, Çankaya, 06680, Ankara

Romanya Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 09.00 - 17.00'

Romanya Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük

Romanya Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri

1-2 OcakYeni Yıl Tatili
24 OcakRomanya Prenslikleri Birliği
22 NisanKutsal Cuma
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
24-25 NisanPaskalya
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
3 MayısAnayasa Günü
2-4 MayısRamazan Bayramı
1 HazıranÇocuklar Bayramı
12-13 HaziranOrtodoks Whit Pazar
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü/
15 AğustosKutsal Theotokos Günü
30 AğustosZafer Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
30 KasımAziz Andrew Bayramı
1 AralıkBüyük Birlik Günü
25-26 AralıkNoel

Romanya'Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri,'Romanya'resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

Romanya Büyükelçiliği Ankara Görevleri: Türkiye Romanya Büyükelçiliği, Romanya'yı Türkiye'de temsil etmekte olan Romanya devletinin en resmi temsilcisidir. Romanya Büyükelçiliği Ankara, Romanya'yı Türkiye'de hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Türkiye Romanya Büyükelçiliği Türkiye'de bulunan Romanya vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini koruma ve iyileştirme yönünde faaliyetlerini sürdürürken Romanya'yı, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutmaktadır.

Romanya Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Gezilecek Yerler

Türkiye Romanya Büyükelçiliği Ankara'nın, Gaziosmanpaşa semtinde bulunmaktadır. Ankara'nın Gaziosmanpaşa semti Türkiye ile diplomatik ilişkileri bulunan ülkelerin temsilciliklerine ev sahipliği yapan bir semt olurken Gaziosmanpaşa'nın Sokak ve caddelerinde birbirinden farklı çok sayıda yabancı dil konuşulmaktadır. Romanya Büyükelçiliği Ankara Adresine, şehrin her noktasından ulaşım imkânı oldukça kolay olurken, Kızılay Meydanı yakın ve zaman geçirilebilecek bir yer. Ankara Oyuncak Müzesi, Zağfiran Hanı, Augustus Tapınağı ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ise yine Romanya Konsolosluğu Ankara adresine kısa mesafededir. Ayrıca Ankara ile özdeşleşmiş olan Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi yine bu bölgede yer alır.

Romanya Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Bulunan Bazı Oteller:

Dedeman Ankara, Divan Ankara, Ramada Ankara, Ankara Hilton SA, Rixos Grand Ankara

Romanya Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Romanya Büyükelçiliği Ankara Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları,

Ego 115 Opera Birlik Mahallesi

Ego 135 Oran Sitesi Ulus

Ego 112 Kızılay Gaziosmanpaşa

Ego 413 Altınpark Çankaya

Ego 113 Opera Birlik Mahallesi

Ego 413-3 Altınpark Çankaya

Ego 408 Güneşevler Hasköy S.Lojmanları

Ego 188 Oran Sitesi Keçiören

Ego 388 - Opera Yukarı Ayrancı Küçükesat

Ego 318 - Bağcılar Ulus

Ego 160 Opera Kızılay Esat Caddesi, Seyranbağlar